NEJKRÁSNĚJŠÍ VZPOMÍNKY NA SVĚTĚ JSOU TY, PŘI KTERÝCH ZJISTÍŠ, ŽE SE USMÍVÁŠ.

čtvrtek 8. listopadu 2018

Jak Chvostík nedostál svému jménu


   ,,Kam dnes idete?“ ptá se jako každý den ráno majitel penzionu. ,,Ja abysom vedel kam mám poslať vrtul‘ník,“ dodá s úsměvem na tváři.
,,K vodopádu Skok,“ odpovíme a  hodíme batohy na záda. Na cestu ještě dostaneme pár dobrých rad a vydáme se na vlak. Ve Starém Smokovci přestupujeme na směr Štrbské pleso a jelikož přetlak lidí je na nástupišti obrovský, jsme rádi, že jsme si v penzionu koupily Tatry Card. Vyhýbáme se tím označování jízdenek a můžeme rovnou hledat volná místa k sezení.
   Na Štrbské pleso jsem letos nechtěla, a přesto jsem tu už podruhé. Procházíme ulicí lemovanou stánky se suvenýry a já zjišťuji, že jsou zde o poznání levnější než v Tatranské Lomnici. Po chvíli se dostáváme do míst, které jsme předloni nenavštívili. Po levé straně se před námi otevírá sportovní areál, který je plný atrakcí, stánků s občerstvením i turistů. Když ho mineme a vejdeme do lesa, dýchne na mě příjemný chlad, který je v dnešním vedru opravdu potřeba. Cesta nás vede pořád do kopce, terén se mění a my opět našlapujeme po kamenech. Slunce mi na otevřeném prostoru praží do odhalených ramen a já cítím, jak jsme mu pořád blíž a blíž.
,,No počkej, to nemůžeš mě takhle pořád předcházet,“ napomínám horala. ,,Měl bys dostát svému jménu. Jak ti mám říkat Chvostík, když jsi pořád přede mnou?“ Tam, kde mně síly dochází, on jich má dostatek. Takže když se před námi otevře údolí s vodopádem Skok, on se vydává pořád dál, nahoru nad vodopád, kde je cesta jištěná řetězy. Já zůstávám dole.
Nikdy jsem horám nebyla blíž než tady. Sevřená v údolí skal se sevřeným srdcem. A protože bych při výstupu nad vodopád zcela určitě měla sevřené i půlky, raději zůstávám dole a nasávám tu energii hor odtud.
Abych nezapomněla…
jak jsem byla na skok u vodopádu Skok.


11 komentářů:

 1. Jindro, to mi nedělej ;-)- při pohledu na tvé fotky mám chuť vytáhnout pohory a někam vyrazit. Ale snad se dočkám - příští víkend
  Vodopád Skok je moc pěkný. Byli jsme tam kdysi, ještě se synem. My pak ještě pokračovali dál na Capie pleso a kolem chaty Pod Soliskom zpátky ke Štrbskému plesu.
  Hezký den

  OdpovědětVymazat
 2. Jindřiško, jdu kouknout do mapy, kde že ten skok je. Na Štrbském jsme byli, ale Skok absolutně nevím. No, ono už je to taky pěkných pár let..... Fotky jsou nádherné!
  Měj se krásně, Petra

  OdpovědětVymazat
 3. Krásné fotky. Pro mne vzpomínka na Tatry, kam už asi moje cesty nepovedou.
  Hezký den!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
 4. Jindro, božská nádhera, ach. Díky za fotky.
  Krásný víkend měj. J.

  OdpovědětVymazat
 5. Jindřiško, to je nádhera. Kochám se. Díky, že jsi mě vzala :-) Měj hezký pátek.

  OdpovědětVymazat
 6. Zde jsou pro mne splněny všechny atributy " achání " ... voda, kámen a zeleň.
  Úžasná podívaná, v jejímž stínu je člověk docela maličkatý.

  OdpovědětVymazat
 7. Jindřiško, krásné vyprávění i fotografie. Přei krásný víkend.

  OdpovědětVymazat
 8. Jindřiško, moc krásné fotky! Chápu tvé okouzlení, nadšení, úžas i rozumnou úctu a pokoru. Je to nádhera!
  Přeji hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
 9. Nádhera. Jindřiško, to musel být zážitek, krásné místo, dokonalé záběry. Joj, jak já Ti závidím, snad se na Slovenskou jednou také podíváme.
  Přeji příjemná víkend. D.

  OdpovědětVymazat
 10. Hore nad vodopádom je ešte malé pliesko. Raz som tam hore bola, keď som ešte bola mladá. Mala som so sebou aj celkom malé deti. Tam som za pomocí reťazí vyliezla, no dole to už bolo horšie. S tým mám problémy. Určite viem, že si už nikdy na ten výstup nad vodopád Skok netrúfnem. Som ale rada, že mi vaše fotky osviežili spomienky na to leto, kedy som trávila v Tatrách týždňovú dovolenku. Čo sa týka toho mena - chvôstik sa správne povie chvostík a hovorí sa tak tomu, kto je stále zavesený za vami, nie pred vami :-)

  OdpovědětVymazat
 11. Jindřiško i já moc děkuji za tak úžasnou procházku s Tebou a Chvostikem 😉.Asi jediné slůvko by tuto nádheru vystihlo.. áách. Snad někdy si to také užiji. Krásné dny ti přeji.Z🖤

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaše komentáře. Jsem za ně moc ráda.
Henrieta